Jakie wybrać okulary przeciwsłoneczne? – 7 uwielbianych modeli przez dzieci

Dobrze wiemy, że o oczy dziecka należy dbać już od samego początku. Dlatego też pilnujemy, aby nasza pociecha nie przesiadywała zbyt długo przed telewizorem czy ze smartfonem w ręku. Dodatkowo pilnujemy, aby podczas zabawy raz po raz unosiła głowę i patrzyła w dalszy punkt, tak aby nie wpatrywała się ciągle tylko w to, co znajduje się najbliżej niej. Jednak czy mamy świadomość tego, że słońce również może niszczyć wzrok, a co się z tym wiąże, powinniśmy zadbać o odpowiednią ochronę oczu naszych dzieci, również podczas spaceru? Na co więc zwrócić uwagę, żeby mieć pewność, że wybieramy okulary przeciwsłoneczne, które będą bezpieczne, wygodne i które nasze dziecko naprawdę chętnie będzie zakładało?

Propozycji jest wiele

Prawda jest taka, że okulary przeciwsłoneczne dla dzieci stają się coraz bardziej popularne, a to oznacza, że mamy tutaj naprawdę spory wybór. Przede wszystkim jednak powinniśmy pamiętać o tym, że należy je kupować w aptece albo u optyka, bo tylko wówczas możemy mieć pewność, że posiadają one odpowiednie filtry i chronią oczy dziecka. Takie kupione w sklepie z zabawkami, z plastikowymi szkiełkami nie tylko nie pomogą, ale mogą wpłynąć negatywnie na oczy naszej pociechy. Przede wszystkim wybierając okulary przeciwsłoneczne dla naszego dziecka powinniśmy się zastanowić jaki filtr mają one mieć. Inny powinien być dla małych dzieci, które jeszcze to oko kształtują, mocniejszy może być dla starszych maluchów, które oko mają już odpowiednio wyćwiczone.

Dodatkowo możemy wybrać okulary, które będą miały filtr UVA, takie, które będą miały filtr UVB, albo odbywa te filtry. Poza tym warto się także zastanowić czy dla naszego dziecka chcemy mieć okulary z polaryzacją czy nie.

Wygoda noszenia

Podczas wybierania okularów przeciwsłonecznych powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na filtry, które będą w nich zastosowane, ale również na oprawki. Możemy wybrać takie, które będą gumowe i świetnie będą się dopasowywały do twarzy dziecka. Proponowane są również okulary przeciwsłoneczne z plastikowymi oprawkami, które będą sztywniejsze. Dodatkowo jeszcze oferowane będą nam w różnych kolorach, a to oznacza, że spokojnie będziemy mogli wybrać coś dla dziewczynki i dla chłopca. Im wygodniejsze będą okulary przeciwsłoneczne, które kupimy dla naszego dziecka, tym większa będzie szansa, że będzie ono chciało je nosić, a tylko wówczas będziemy mogli w prawidłowy sposób zadbać o ochronę jego wzroku. W aptekach i u optyka mamy propozycję wielu różnych modeli okularów przeciwsłonecznych dla dzieci.

Warto się im przyjrzeć, porównać ich filtry i dodatkowo właściwości, sprawdzić ich oprawki i po przymierzeniu przynajmniej kilku sztuk zdecydować, które z nich będą najlepsze dla naszego dziecka.