Co wiedzieć, gdy planujemy ciążę? Wskazówki dla przyszłych rodziców

Planowanie jest w dzisiejszych czasach niemalże trendem. Ludzie poświęcają wiele czasu na to, by ich życie było poukładane, nic ich nie zaskoczyło. Jedną ze składowych planowania jest ciąża. Dziś jedno z najbardziej precyzyjnie opracowanych działań. Kiedyś takie sytuacje nie miały miejsca. Dzieci pojawiały się, gdy ludzie wspólnie żyli. Kolej rzeczy była w pewnym stopniu naturalna. Dziś jest zupełnie inaczej. Ludzie skupiają się na karierze, chcą osiągnąć dany status społeczny.

Dopiero później myślą o założeniu rodziny. Działają więc w sposób racjonalny i mocno przemyślany. Jest kilka rad na to w jaki sposób planować ciąże. Warto wiedzieć czego nie pominąć, o czym warto pomyśleć, co dobrze jest przygotować. Na potrzeby takich właśnie par przygotowaliśmy mini-poradnik. Ułatwi on zdefiniować poszczególne kroki:

• Po pierwsze każde planowanie ciąży powinno zacząć się od wizyty u ginekologa. Dobrze jest, gdy lekarz dobrany jest umiejętnie. Najlepiej jest zdecydować się na konkretnego poprzez doświadczenia innych kobiet. Często z pokolenia na pokolenie korzysta się z usług jednego specjalisty.

Ma to swoje zalety. Nic w trakcie porodu nie zaskoczy kobiety, a zaufanie do takiego człowieka będzie płynęło z różnych stron;

• Zanim zdecydujemy się na podjęcie decyzji o ciąży, musimy pamiętać z czym to się wiąże. Mowa o tym, że jest to absolutne wykończenie dla organizmu. Kobieta musi dużo odpoczywać, dbać o siebie. Wymaga więc więcej uwagi, czasu, nie może pracować tak dużo jak przed ciążą. Co więcej – musi pozbyć się uciążliwych nałogów i przyzwyczajeń. Trzeba zrobić to jeszcze przed ciążą, by szkodliwe substancje mogły uwolnić się z organizmu. Mowa o wszelkich narkotykach, nikotynie i alkoholu. Złe przyzwyczajenia to te niezdrowe.

Kobiety przed ciążą muszą zacząć myśleć o tym, by dobrze się odżywiać. Trzeba więc zapomnieć o fast-foodach, a w supermarketach szukać półek z żywnością bio;

• Każda kobieta planująca lub przechodząca ciąże musi pamiętać o zażywaniu kwasu foliowego. Jest to najistotniejsza witamina, którą trzeba spożywać. O tym w jaki sposób to robić i w jakich ilościach decyduje już ginekolog. Każda kobieta ma inne zapotrzebowanie. Nie mniej jednak w istocie pomaga w tym, by płód rozwijał się prawidłowo i nie doszło do żadnych nieprawidłowości;
  • Zanim podejmiemy decyzję o dziecku – zastanówmy się czy podołamy wychowaniu. Bardzo wiele dzieci rodzi się i wychowuje samotnie. Wszystko dlatego, że rodzice nie mają możliwości, umiejętności, chęci lub nie są przygotowani. Upewnijmy się więc, że będziemy w stanie poświęcić odpowiednią ilość czasu.

.