kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Czy warto ubezpieczyć dom?

Wszystkie formy ubezpieczenia proponowane nam przez różne firmy są bardzo kuszące. Chciałoby się mieć je wszystkie, żeby być ubezpieczonym na każdą okoliczność. W obecnych czasach jednak często nie stać nas na te podstawowe formy, choć staramy się opłacać te najpotrzebniejsze.

Zależy nam jednak z pewnością, aby dom był bezpieczny również podczas naszej nieobecności. Szukamy dlatego ofert takich ubezpieczalni, które mają najszerszy zakres ochrony. Interesuje nas na pewno podstawowa sprawa, jaką jest ubezpieczenie domu od kradzieży, zalania i pożaru.

Towarzystwa jednak poszerzają ofertę o powódź, grad, huragan, pioruny i inne nieprzewidziane zjawiska atmosferyczne. Jest to bardzo zasadne wobec obecnie wydarzających się coraz częściej, bardzo niebezpiecznych kataklizmów. Jak najbardziej warto mieć ubezpieczenie domu na te okoliczności, bo w razie zniszczenia albo utraty całego mienia ubezpieczyciel wypłaci nam odszkodowanie.

Będzie wtedy szansa na rozpoczęcie życia od nowa. Ważne jest również wyposażenie naszego domu w różne sprzęty audio – video, komputery itp., które mogą zostać skradzione.

Dobrze, jeśli mamy ich całą dokumentację łącznie ze zdjęciami, bo wtedy jest prościej załatwiać wszystkie procedury odszkodowawcze. To samo dotyczy biżuterii oraz zgromadzonych dzieł sztuki, obrazów, cennych zegarów. Warto drugi komplet takiej dokumentacji przechowywać w bezpiecznym miejscu gdzieś poza domem, bo na pewno ułatwi to też pracę policji w postępowaniu dochodzeniowym.