kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Dan Farmer

Dan Farmer jest programistą, obecnie zajmuje się pracami w zakresie bezpieczeństwa teleinformatycznego. Jego największe programistyczne osiągnięcie to stworzenie przy współpracy z Wietse Venemą systemu SATAN. Programowaniem Dan Farmer zajął się już w okresie studiów. To właśnie wtedy stworzył program COPS (Computer Oracle and Password System.

Program ten służył do sprawdzania bezpieczeństwa systemów informatycznych. Już po ukończeniu studiów zajął się współpracą z Wietse Venemą. Razem opracowali program SATAN (Security Administrator Tool for Analyzing Networks). Był to pakiet programów, które miały kontrolować systemy bezpieczeństwa w sieciach komputerowych.

Chociaż SATAN działał poprawnie i spełniał swoje zadanie, to jednak znalazło się jego wielu krytyków. Uważali oni bowiem, że SATAN będzie nie tylko testował bezpieczeństwo systemów, ale będzie też w stanie włamać się do sieci komputerowej. Liczne głosy krytyki spowodowały, że Dan Famer został zwolniony ze stanowiska. Po utracie pracy zajął się informatyką śledczą.