kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Fitosauna

Dużą ilością miejsca nie grzeszy następna z bardziej współczesnych saun, czyli fitosauna. Podobnie jak w przypadku opcji szafkowej, tak i tu mamy stosunkowo nieduże pomieszczenie w kształcie beczki. Jest ono nieco większe – objętość takiej mini-sauny wynosi około 200 litrów.

Dla optymalnego rezultatu kąpieli kabina w fitosaunie powinna być w całości wykonana z drzewa cedrowego. Co się dzieje, gdy pacjent już pojawi się w środku? Rzecz jasna do głosu dochodzi para. Jej maksymalna temperatura to 55 stopni, a minimalna – 40.

Zabieg zalicza się tym samym do łagodnych. Za wytwarzanie pary odpowiada specjalny generator, który miesza obłok z ziołową esencją. Nadaje się idealnie dla osób zmagających się z dolegliwościami układu krążenia, a obecność ziół wpływa doskonale na skórę.

Tą drogą można aplikować bogate w składniki odżywcze kosmetyki. To również alternatywa dla wszystkich, którym warunki w tradycyjnych saunach nie do końca odpowiadają. Czas typowej sesji w fitosaunie to jakieś 20 do 30 minut.