kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Jakie czynniki wpływają na skuteczność ekranów akustycznych?

Ekrany akustyczne to specjalne panele, które służą do odbijania oraz pochłaniania dźwięku. W wielu miastach możemy z łatwością na własnej skórze przekonać się, jak szerokie zastosowanie mają tego typu panele. Najczęściej stosowane są one przy różnego rodzaju drogach, aby wyeliminować hałas związany z jazdą samochodów osobowych oraz ciężarowych. Trudno sobie także wyobrazić autostrady bez takich właśnie ekranów akustycznych. Do wyboru mamy różnego rodzaju ekrany – mogą być one zielone lub szklane, a to powoduje, że mogą też różnić się między sobą różnymi parametrami.

Na jakie czynniki powinniśmy więc zwrócić największą uwagę, kiedy będziemy wybierać ekran akustyczny? Jak się okazuje, na ich ostateczną skuteczność wpływa szereg czynników, dlatego też bardzo ważne jest wiedzieć o tych czynnikach, aby móc podjąć słuszną decyzję i postawić na dobrej jakości ekrany akustyczne. W przeciwnym razie ekrany mogą po prostu nie spełniać swojej roli w sposób satysfakcjonujący.

Skuteczność ekranów akustycznych – na co zwrócić uwagę?

Przy wyborze ekranów akustycznych musimy zwrócić uwagę na szereg czynników, które zadecydują o tym, czy będziemy zadowoleni ze skuteczności działania wybranych paneli. Największe znaczenie ma rodzaj zastosowanych materiałów, które to wpłyną na stopień parametrów tego typu ekranów – to bowiem od materiałów wykorzystanych przy produkcji paneli będą zależeć między innymi dźwiękochłonność oraz poziom izolacji dźwięku. Ale bardzo duże znaczenie ma także sama konstrukcja ekranu oraz jego długość czy wysokość.

Jakby tego było mało, istotne jest również położenie ekranu oraz rodzaj hałasu, z jakim to ekrany będą musiały się mierzyć.