kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Kiedy udać się do ginekologa?

Część kobiet praktycznie w ogóle nie odwiedza ginekologa, jeśli nie jest w ciąży. Takie podejście zdaje się być niezbyt rozsądne. Ogólnie rzecz biorąc, co jakiś czas powinniśmy przechodzić kompleksowe badania lekarskie, nawet jeśli na nic się nie skarżymy.

Dotyczy to oczywiście również wizyt u ginekologa. Niektóre panie nie zgłaszają się do niego nawet wtedy, kiedy mają jakieś konkretne problemy. Owszem, wszelkie kłopoty z drogami rodnymi i organami płciowymi dla niektórych są dość wstydliwe.

Lekarz jest jednak osobą, której zawsze możemy zaufać. Jest to też właściwie jedyna kompetentna osoba, która może właściwie zdiagnozować naszą przypadłość oraz zaproponować właściwe leczenie. Ginekologa powinno się również cyklicznie odwiedzać podczas korzystania z kobiecej antykoncepcji.

Nie wystarczy tylko, żeby raz przepisał nam on właściwe tabletki. Są to środki, które dość silnie wpływają na nasz organizm i trzeba z nimi uważać. Czasami konieczna jest ich zmiana lub też czasowa przerwa w zażywaniu.