kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Kompetencje ginekologa

Każda kobieta powinna raz na jakiś czas odwiedzać ginekologa. Chociaż tego rodzaju specjalista kojarzy się nam głównie z kwestiami dotyczącymi ciąży, to jednak jego kompetencje są zdecydowanie szersze.

Ginekolog jest lekarzem, który pomaga kobietom rozwiązywać wszystkie problemy związane z układem płciowym. Nieregularna miesiączka czy stany zapalne pochwy to tylko nieliczne z dolegliwości, które powinno się z nim konsultować.

Jest on również osobom przepisującą środki antykoncepcyjne. Warto zdawać sobie sprawę, że tabletki, czyli jedna z najpopularniejszych metod antykoncepcyjnych, to dość silne środki, które powinny być właściwie dawkowane.

Ich spożywanie musi więc bezdyskusyjnie przebiegać pod nadzorem ginekologa. Jeśli chodzi o kwestie związane z ciążą, to warto zdawać sobie sprawę z tego, że najlepiej jest skonsultować z omawianym specjalistą samą chęć powiększenia rodziny, ponieważ w niektórych okolicznościach taki krok jest wysoce ryzykowny dla kobiety, no i oczywiście dla dziecka również.