kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Mark Zuckerberg

Mark Zuckerberg to dziś jedno z najgorętszych nazwisk w świecie informatyki i nowych technologii. Wszystko za sprawą Facebooka – portalu społecznościowego, z którego korzysta dziś miliony użytkowników na całym świecie. Strona stworzona przez Zuckerberga nie tylko zmieniła sposób komunikowania się i prowadzenia działań marketingowych, ale także zapewniła swojemu twórcy tytuł najmłodszego miliardera na świecie.

Mark Zuckerberg urodził się w amerykańsko-żydowskiej rodzinie, a swoje dzieciństwo spędził w White Plains oraz Dobbs Ferry w stanie Nowy Jork. Szkołą średnią, która miała przygotować go do dalszej edukacji była prywatna Horace Mann School. W 2002 roku Zuckerberg ukończyć również Phillips Exeter Academy.

Jego kariera w sferze portali społecznościowych rozpoczęła się jednak na Uniwersytecie Harvarda, gdzie Zuckerberg uczęszczał na studia informatyczne. Tam właśnie powstał Facemash, który pozwalał studentom oceniać nawzajem osoby dodawane do bazy. Później ewoluował on w Facebooka, który miał o wiele więcej funkcjonalności.