kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Matthew Smith

Matthew Smith to znany twórca i projektant gier komputerowych pochodzący z Wielkiej Brytanii. Najważniejsze gry, które wyszły spod jego ręki to Manic Miner oraz Jet Set Willy.

Gry tworzone przez Metthew Smitha mają swój charakterystyczny klimat, bowiem twórca często wykorzystuje w nich swoje surrealistyczne poczucie humoru. Matthew Smith już od najmłodszych lat interesował się informatyką.

Kiedy w nastoletnim wieku otrzymał w prezencie swój pierwszy komputer napisał na nim grę Delta Tau One. Po kilku latach Matthew Smith porzucił naukę i poświęcił się zupełnie programowaniu.

Swoją pierwszą oficjalną grę, która trafiła do sprzedaży, stworzył w 1983 roku, gra miała tytuł Styx. Ponieważ jednak gra nie cieszyła się dużą popularnością i dobrymi ocenami, Matthew Smith podjął decyzję o rozpoczęciu pracy nad czymś nowym.

Jego kolejne dzieło, czyli gra Manic Miner, okazało się prawdziwym sukcesem i zbierało dobre oceny zarówno wśród graczy jak i wśród krytyków. Podobnie było z grą Jet Set Willy, która także została bardzo dobrze przyjęta.