Na co zwrócić uwagę kupując polisę autocasco?

Pierwsza ważna rzecz to zakres ochrony i wariant proponowanego nam ubezpieczenia, następnie cena oferowanej polisy. Zdarza się bowiem tak, że autocasco jest drogie a ma mniejszy zakres ochrony niż inna, często znacznie tańsza polisa.

Warto również zwrócić uwagę na wszelkie wyłączenia odpowiedzialności firmy ubezpieczeniowej i na jej obowiązki wobec ubezpieczonego. Zanim podpiszemy umowę sprawdźmy też czy na pewno wartość naszego samochodu została prawidłowo oszacowana, bo z tym wiążą się przecież w przyszłości ewentualne odszkodowania.

Dokładnie przyjrzyjmy się zakresowi ochrony, czy aby na pewno są w nim zapisane wszystkie wybrane przez nas opcje np. ubezpieczenie na wypadek powodzi, stłuczki, wybuchu, kradzieży lub jej usiłowania, zniszczenia , uszkodzenia czy inne.

Ważne również, byśmy wiedzieli, czy w przypadku wypłaty odszkodowania ubezpieczyciel będzie potrącał nasz udział własny oraz czy kupowana polisa zawiera w sobie usługę assistance, często bardzo pomocną w niespodziewanych, zaskakujących nas sytuacjach w podróży np. brak paliwa, konieczność wymiany koła, rozładowany akumulator.

Dla kierowców podróżujących często, nie tylko po naszym kraju, bardzo istotne będzie, jaki wykupione AC ma zasięg terytorialny. Planując bowiem zagraniczne wyjazdy muszą wiedzieć, czy mogą liczyć na pomoc ubezpieczyciela również w innych krajach.

Może się bowiem okazać, że niektóre państwa nie będą na swoim terytorium respektowały wykupionej wcześniej polisy.