Nowe firmy, OC w 2014 roku

Każda nowopowstająca firma jest przygotowana na to, że będzie musiała ubezpieczyć swoich pracowników i posiadane mienie. Przy takim kompleksowym założeniu z pewnością przyda się fachowa pomoc brokera, który sprawnie będzie wyszukiwał najkorzystniejsze oferty. Propozycje przedstawione przedsiębiorcy nie zawsze muszą odpowiadać jego oczekiwaniom. Broker zatem poszukuje tak długo, aż znajdzie najwłaściwszą opcję.

Jeżeli firma dysponuje przynajmniej pięcioma samochodami, może już na bardzo korzystnych warunkach ubezpieczyć je wybierając ofertę dla flot samochodowych. Takie ubezpieczenie nie wymaga dużo zachodu, ponieważ wszystkie formalności traktuje się kompleksowo. Ubezpiecza się wszystkie pojazdy razem, a nie każdy z osobna. Ubezpieczyciele proponują jeszcze przy wersji flotowej szereg innych form ochrony.

Przedsiębiorca chętnie podpisuje z nimi umowę, zwłaszcza, że może wynegocjować często bardzo korzystne warunki, pomimo tego, że nie może się wykazać bezszkodowością. Nowa firma nie ma bowiem historii, z której by taka bezszkodowość wynikała. Niższe składki mogą być jednak skalkulowane na podstawie ilości i stanu samochodów należących do przedsiębiorstwa. Sam fakt ubezpieczania całej firmy i wszystkich pracowników, którzy będą użytkownikami samochodów służbowych, wpływa również na wysokość składki.

Właściciel firmy ma również możliwość wynegocjowania niezmienności wyliczonych składek przez cały okres ubezpieczeniowy. Zatem, jeżeli w ciągu roku wysokość składek wzrosłaby, jego to nie będzie dotyczyło.