Oferta ubezpieczeń dla flot samochodowych

Z ubezpieczeń flotowych korzystają przedsiębiorstwa, które posiadają swój park samochodowy składający się przynajmniej z kilku aut a także firmy leasingowe i ci, którzy potrafią zarządzać flotą. Ubezpieczyciele mają bardzo korzystne oferty i przygotowują je indywidualnie dla każdego klienta biorąc pod uwagę charakter firmy.

Oferują zniżki, na które ma wpływ wielkość floty, czyli ilość samochodów, oraz bezszkodowa jazda. W pakietach najczęściej oprócz obowiązkowego OC znajduje się AC, NNW kierowcy i pasażerów, Assistance i zielona karta.

Dla przedsiębiorców forma ubezpieczenia flotowego jest bardzo korzystna, ponieważ nie muszą ubezpieczać każdego samochodu osobno, mogą wynegocjować dogodne dla siebie terminy płatności składek oraz niezmienność ustalonych warunków w czasie całego okresu, kiedy obowiązuje ubezpieczenie. Bardzo często wykorzystują też możliwości odejścia od niektórych wyłączeń zapisanych w ogólnych warunkach ubezpieczenia.

W przypadku, kiedy samochód firmowy uległ uszkodzeniu ubezpieczenie flotowe gwarantuje dostarczenie auta zastępczego, żeby firma nie miała przerw w swojej działalności. Poza tym przedsiębiorca może liczyć na to, że w krótkim czasie zostanie przeprowadzona likwidacja szkód.

Wielość i różnorodność firm ubezpieczeniowych na naszym rynku daje każdemu przedsiębiorcy możliwość wyboru najkorzystniejszych propozycji polisy dla floty. Każdy sam najlepiej oceni, jaki zakres ochrony jest mu potrzebny, bo wie jaka jest specyfika jego firmy.