kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Poczta elektroniczna

Z pewnością, poczta elektroniczna była tym wynalazkiem, który znacznie przyczynił się do rozwoju telekomunikacji. W dzisiejszych czasach praktycznie wszyscy użytkownicy Internetu korzystają z tego praktycznego narzędzia.

Przydaje się ono zarówno do celów prywatnych, jak też zawodowych. Poczta elektroniczna została wymyślona już w 1965 roku, ale że nie było wówczas jeszcze Internetu, to wykorzystywano ją tylko do przesyłania wiadomości pomiędzy użytkownikami tego samego komputera.

Nie było wtedy również adresu poczty elektronicznej. Komunikacja mailowa pomiędzy różnymi komputerami została wynaleziona w roku 1971.

Wówczas również po raz pierwszy pojawiły się adresy, w których wykorzystywano znak „@” doskonale znany wszystkim współczesnym internautom. Oczywiście, pierwsze wiadomości mailowe nie mogły zawierać zbyt dużej liczby informacji – były to tylko komunikaty tekstowe.

W dzisiejszych czasach za pośrednictwem poczty elektronicznej można już przesyłać bardzo różne i dość obszerne wiadomości.