kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Pomoc drogowa z AC

Będąc właścicielem samochodu zawsze przystępujemy do obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Warto się zastanowić wtedy, czy wykupić od razu również polisę AC.

Często z niej rezygnujemy z powodu oszczędności. Podróżując dużo po kraju jesteśmy narażeni na różne kolizje i wypadki.

Posiadanie AC jest w takiej sytuacji bardzo korzystne, ponieważ w momencie jakiegoś zdarzenia drogowego możemy liczyć na ubezpieczyciela, który chroni nasz pojazd przed uszkodzeniami i kradzieżą. Szkody powypadkowe będą naprawiane w warsztacie z użyciem części, które sami wskażemy, nasz samochód będzie po wypadku nadal ubezpieczony na pełną sumę, zniszczone bagaże również.

Towarzystwa ubezpieczeniowe proponują nam także do pakietu OC/AC ubezpieczenie assistance, które będzie gwarantowało pomoc w trudnych sytuacjach, jakie mogą się nam przytrafić w czasie podróży. Po wypadku możemy liczyć na przewóz do hotelu na nocleg, opiekę nad dziećmi i zwierzętami, które z nami podróżowały, na inną podstawową pomoc.

W późniejszym czasie możemy również otrzymać samochód zastępczy. W przypadku, kiedy zdarzy się nam kolizja z innym uczestnikiem ruchu drogowego, możemy także liczyć na holowanie uszkodzonego samochodu do warsztatu.

Na pomoc możemy również liczyć, gdy nagle zachorujemy w drodze albo, kiedy nasz samochód zostanie skradziony. Pełny pakiet ubezpieczeniowy zapewni nam także pomoc w przypadku dość prozaicznych zajść np.

nagłego braku paliwa, zamknięcia kluczyków w aucie czy rozładowanego akumulatora.