kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Używki i ubezpieczenie NNW

NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Co za tym idzie dotyczy sytuacji losowych, niezaplanowanych.

Pomimo iż wszelkiego rodzaju uzależnienia kwalifikowane są, jako choroby to ubezpieczenie NNW nie uwzględnia to, jako następstwo nieszczęśliwego wypadku. Można to logicznie wytłumaczyć, że odszkodowanie przyznawane jest osobom, które nie miały wpływu na swój stan zdrowia natomiast osoby uzależnione mają możliwość rezygnacji z używek, co doprowadzi ich organizm do ładu i zdrowia.

Wszystkie ubezpieczenia bez względu czy to dotyczą pojazdów, zdrowia wyraźnie podkreślają, że nie może mieć sytuacji celowe postępowaniem celem uzyskania odszkodowania. Wiele osób mogłoby się spierać o to czy nałóg i uzależnienie to celowe działanie na rzecz uzyskania odszkodowania niemniej jednak tak wygląda to z teoretycznego punktu widzenia.

Można to niejako porównać do sytuacji, kiedy właściciel samochodu zapomina o zamknięciu samochodu oraz wyjęciu kluczyków ze stacyjki – teoretycznie nie zrobił tego celowo, zachowanie to spowodowane było pośpiechem, natomiast z praktycznego punktu widzenia nie dopełnił wszystkich warunków. Nie zadbał o bezpieczeństwo samochodu, a w związku z tym, dlaczego autocasco ma pokrywać jego straty materialne? Podobnie jest w sytuacji NNW osoba uzależniona nie planowała tego, że będzie miała problem z nałogiem, ale też nie jest to efektem nieszczęśliwego wypadku a raczej bezmyślności.

Oferty ubezpieczycieli są bardzo różne być może pojawi się możliwość ubezpieczenia w przypadku uzależnień.