kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Używkom mówimy STOP

Jeżeli chcemy prowadzić zdrowy oraz sportowy tryb życia potrzebna jest duża konsekwencja wynikająca z wprowadzanych zmian. Szczególnie, gdy dotychczas zatruwaliśmy swój organizm papierosami.

Zacząć palić było łatwo, jednak odstawianie papierosów nie jest już takie proste. Dlatego liczy się tutaj dużo samodyscypliny.

Można wspomóc się dostępnymi na rynku produktami zastępczymi, które ułatwiają rozstanie się z papierosem. Oprócz nikotyny zdecydowanie musimy pożegnać się z alkoholem, szczególnie gdy wypijaliśmy go w dużych ilościach.

Choć lampka wina jest wskazana dla zdrowia, to jednak w początkowej fazie zmiany swoich nawyków, zalecałabym całkowitą rezygnacje z procentowych napojów. Zresztą same napoje to też odrębna kwestia, lepiej żebyśmy wyeliminowali z diety wszelkie ich gazowane postacie, ale także soki z kartonika.

Zawierają one spore ilości cukru, dlatego warto skorzystać ze świeżo wyciskanych soków z owoców i warzyw. Początki nie zawsze są trudne, ale nasze zdrowie rekompensuje wszystko.