kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

W jakich pomieszczeniach stosować naklejki na ściany?

Naklejki na ścianę to bardzo popularna ostatnio dekoracja ścienna. Można łatwo je zamontować, a szeroki wybór naklejek sprawia, że mają one równie szerokie zastosowanie. Znaleźć się na nich mogą obrazki, cytaty albo wzory. Wszystko to powoduje, że naklejki na ściany stały się modnym i przede wszystkim bardzo praktycznym narzędziem do dekoracji wnętrz. Coraz częściej przestają być już utożsamiane tylko i wyłącznie z pokojem dla dziecka, gdyż można je zastosować w zasadzie w każdym pomieszczeniu – odpowiednio dobrane naklejki znakomicie ożywią wnętrze lub nadadzą mu wyjątkowy klimat. Naklejki poleca się więc wszystkim osobom, które szukają ciekawych ozdób w ramach aranżacji wnętrz. Mogą one stanowić ozdoby tymczasowe (jako że naklejki charakteryzują się jednocześnie wysoką trwałością, jak i łatwym demontażem), tak więc znakomicie sprawdzą się jako ozdoby sezonowe – na przykład w ramach świąt czy innych okazji.

https://sklep.arbix.pl/62-folia-do-laminowania sprzedaż telefoniczna telesprzedaż sprzedaż przez telefon holo.pl

Naklejki na ściany mogą być też jednak ozdobą stałą. A w jakich pomieszczeniach można je stosować?

  • W salonie – obrazkowe naklejki podkreślą styl i nadadzą wnętrzu niepowtarzalny klimat.
  • W pokoju dziecka – mogą być to naklejki z postaciami z bajek albo zwierzątkami. Dodadzą pokojowi dziecka kolorytu, a jednocześnie mogą stanowić źródło nauki dla małego.
  • W kuchni – motywy kuchenne podkreślą rolę kuchni jako niezwykle ważnego w domu pomieszczenia. Mogą być to również cytaty, za sprawą których stworzymy ciepły klimat.
  • W łazience – podobnie jak w kuchni naklejki ścienne mogą stanowić w łazience bardzo ciekawy element wystroju i ożywić ściany.

Jak więc widzimy, naklejki na ściany można stosować w zasadzie w każdym pomieszczeniu. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia – naklejki znakomicie sprawdzą się bowiem zarówno nad kanapą, jak i nad stołem, nad łóżkiem czy w łazience, kuchni albo sypialni.

Jakie naklejki na ścianę wybrać – winylowe czy welurowe?

Skoro wiemy już, że naklejki na ściany świetnie sprawdzą się w zasadzie w każdym domowym pomieszczeniu, warto jeszcze sprawdzić, jaki rodzaj naklejek – welurowe czy winylowe – będzie najlepszym wyborem w naszym przypadku. Oba te rodzaje charakteryzują dobra przyczepność, natomiast to co je różni to przede wszystkim grubość oraz faktura. Welurowe naklejki na ściany są nieco grubsze i znakomicie sprawdzają się jako naklejki dla dzieci, gdyż są bardzo miłe w dotyku. Dodatkowo, welur nie odbija światła, lecz je pochłania, a co za tym idzie jest nieco bardziej przestrzenne. Jednocześnie naklejki welurowe są droższe od winylowych.