kaukaz

NIEOCENIONA POMOC

Zniżki OC – auto prywatne

Istniejące w naszym kraju towarzystwa ubezpieczeniowe prześcigają się w atrakcyjności ofert. Każde zachęca do podpisania z nim umowy proponując wieloprocentowe zniżki. Ubezpieczenie OC jest u nas obowiązkowe, więc każdy posiadacz samochodu ma je od samego początku użytkowania pojazdu.

Nawet wykupując tylko OC może liczyć na dużą zniżkę, jeśli jeździł bezszkodowo. Ubezpieczyciele jednak proponują pakiety, w których każda kolejna opcja znacznie obniża wysokość składki rocznej. Doświadczony kierowca może bardzo wiele zyskać korzystając z takiego pakietu ubezpieczeniowego.

Co jednak w sytuacji, jeśli właścicielem samochodu jest młody człowiek, który nie ma długiego stażu jako kierowca, jeździł tylko autem firmowym? Czy może liczyć na jakiekolwiek zniżki? Ilu ubezpieczycieli, tyle propozycji również dla takich osób. Zachęca się je do zakupu kilku polis w tej samej agencji (np. AC i mieszkaniowej), ponieważ to obniża roczną składkę.

Młodzi jednak najczęściej nie dysponują dużymi finansami, więc inną opcją jest zakupienie samochodu na współwłasność z kimś, kto jest doświadczonym kierowcą i posiada spore zniżki. Dla nowego kierowcy to korzystna sytuacja, bo składki będą niskie, ale gdyby spowodował kolizję, odpowiedzialność ponosi również ten doświadczony kierowca. Zniżki można też uzyskać wtedy, gdy używał firmowego samochodu.

Niektóre agencje ubezpieczeniowe honorują bezszkodowość jazdy, jeśli tylko taka zostanie potwierdzona przez właściciela firmy, w której był zatrudniony młody człowiek.